Jak prać biustonosz push-up ? 

Jak prać stanik push-up ? jesli masz wątpliwości, to ten artykuł jest dla Ciebie. Dowiesz się jak bezpiecznie wyprać stanik push-up, oraz jakie są nowe możliwości, oraz inne alternatywy. Zapraszam !Biustonosz Push-upBiustonosz push-up różni się od innych biustonoszy tym, że w miseczkach jest wypałnienie i jest on grubszy od innych staników. Push- up z angielskiego „podnosić”, „popychać do góry”, specjalnie wyprofilowany biustonosz podnoszący piersi, które wydają się być większe. Może być z ukrytymi kieszonkami w dolnej części miseczki, wypełnionymi miękkim wkładem z materiału lub pianki. Obecnie push-up jest najczęściej robiony z silikonu lub pianki o różnej grubości. Normą zaczyna być, że push-up jest zgrzewany na gorąco z miseczką stanika, tzw termicznie formowany. Te termicznie formowane nowej generacji są bardziej odporne na róznego rodzaju wygięcia i wstrząsy podczas prania, przez co lepiej wytrzymują pranie w pralce. Natomiast push-up z silikonową wkładką jest moim zdaniem najbardziej odporny na pranie w pralce. Co ciekawe jeszcze zauważyłam, że staniki wykończone na górnym brzegu dekoltu koronką, nie gładkie, są również bardziej odporne na utratę swojego kształtu. Nie oznacza to jednak, że możemy sobie bezkarnie wrzucić stanik do pralki i już. Miski sztywne mogą się łamać i zaginać. Stanik może się zaczepić haftkami o inne ubrania i powyciąga się guma.


Jak prać biustonosz push-up ?Zaleca się pranie ręczne w temperaturze prania 30 stopni, nie wyższej ! Przestrzeganie temperatury prania, jest ważne, bo wysoka temperatura ma ogromny wpływ na materiały z których jest wykonany stanik. Sam proces prania w przypadku push-upa powinien być delikatniejszy niż w przypadku innych staników. Nie wskazane jest pocieranie, tarcie i zgniatanie miseczek biustonosza, bo mogą się trwale zniekształcić. No tak, ale zapytasz kto w dzisiejszych czasach pierze ręcznie ? Niewiele kobiet - ja też wkładam do pralki. Jeśli już musimy wyprać w pralce to wybierajmy program bez wirowania lub z najmniejszymi obrotami wirowania. Włóżmy biustonosz w woreczek do prania bielizny, będzie bezpieczniej - są dostępne w Rossmanie, Ikei, Lidlu. Woreczek może być zwykły, może być to np poszewka od poduszki. Takie zabezpieczenie uchroni biustonosz od przewalania sie w pralce i zaczepiania o inne ubrania. Są równiez w sprzedaży woreczki zrobione z grubszej siatki z usztywnieniem o plastikowej strukturze, które skuteczniej ochronią nasz biustonosz push-up od uszkodzeń.


jak prać biustonosz push-upjak prać biustonosz push up


Kule do prania biustonoszy - hit !


Pojawiły się na rynku jako nowość plastikowe kule do prania biustonoszy.  Rewolucyjna piłeczka, w którą wkładamy biustonosz, zmykamy i wrzucamy do pralki. Kule mają dwie średnice : mała ok 11cm i duża 17 cm. Do małej kuli wkładamy ramiączka biustonosza, zamykamy, miseczkę stanika nakładamy na małą kulę i tą małą kulę zamykamy w większej, następnie wkładamy do pralki. Kule są wykonane z plastiku z dużą ilością otworów, podobnie jak w koszyku na sztućce do zmywarki. 


jak prać biustonosz push-upjak prać biustonosz push up

Jest to najbardziej bezpieczny sposób na pranie biustonosza push-up i każdego usztywnianego stanika. Stosując kulę plastikową zmniejszamy do minimum ucisk i tarcie na miseczki biustonosza podczas prania w pralce. Dodatkową zaletą kuli jest :
- ochrona fiszbin przed wykrzywieniem,
- ochronna przed zmechaceniem materiału , z którego jest wykonany stanik, bo nie wala się pomiędzy innymi ubraniami w bębnie pralki
- ochrona przed skręcaniem się ramiączek,
-ochrona przed zniekształceniem miseczek stanika.
- można wykorzystać do prania skarpetek, żeby ich później nie poszukiwać do pary.

Podsumowując, nie musisz prać ręcznie biustonosza push-up. Wystarczy zadbać by zbytnio nie był szarpany w pralce, oraz o niską temperaturę prania. Da się zauważyć że czasy naszych babć kiedy to nie było innego wyjścia jak pranie ręczne mijają. Oby bezpowrotnie.


Biustonosze Push-up w naszym sklepie :
https://bielizna329.pl/biustonosze-push-up

Inne artykuły na blogu :

Jak prać biały stanik 

https://bielizna329.pl/blog/jak-prac-bialy-biustonosz

Rozmiary stanika 
https://bielizna329.pl/blog/rozmiary-stanika-2

Biustonosze Lanny Mode 
https://bielizna329.pl/blog/lanny-mode-biustonosze-duze-rozmiary

Jak kupić stanik przez internet ?
https://bielizna329.pl/blog/jak-kupic-stanik-przez-internet