Biustonosz samonośny!


Biustonosze samonośne stały się ostatnio bardzo popularne i coraz więcej kobiet po nie sięga. Nie każda kobieta jednak wie, jak prawidłowo go założyć i prać. W Internecie krążą mity o tym, że jest wygodny i dobrze zbiera biust. Prawda wygląda nieco inaczej. Nie sprawdzi się on u każdej kobiety. Dowiedz się, czy to model dla Ciebie, jakie ma wady i jak prawidłowo go użytkować.
 

Biustonosz samonośny, dla kogo?


Biustonosz samonośny/samoprzylepny, czyli taki, który przyklejamy do biustu, najlepiej sprawdzi się w stylizacji z głębokim dekoltem na plecach lub wycięciami, czyli w letnich lub sylwestrowych kreacjach. Do jakiego biustu będzie najlepszy? Do młodego, jędrnego, w mniejszych rozmiarach. Zdecydowanie nie nadaje się do biustu w rozmiarze D, E i większym. Rozmiary oferowane przez producenta to: A, B, C i D. Należy uważać z zakupem stanika samonośnego przez Internet, ponieważ ciężko trafić w prawidłowy rozmiar. Rozmiar A jest standardowy. Natomiast od miseczki B, rozmiarówka jest już zaniżona. Paniom noszącym ten rozmiar, zaleca się kupno miseczki większej, czyli C. Jeśli masz małą miseczkę C, to możesz wziąć C w biustonoszu samonośnym, ale przy pełnym biuście C, weź lepiej miseczkę D. Natomiast rozmiar D jest mocno zaniżony i nie jest idealnym odpowiednikiem zwykłego biustonosza, to bardziej standardowe C. Ta niezgodność rozmiarów dotyczy wszystkich biustonoszy samonośnych oferowanych w Internecie.

Jeśli chcesz zatem kupić biustonosz samonośny, to pamiętaj:
1. Weź rozmiar większy
2. Nie utrzyma on dużego i pełnego biustu


jak prać biustonosz samonośny

Biustonosz samoprzylepny-jak go założyć?


Najczęściej zadawanym pytaniem dotyczącym biustonosza samonośnego, jest to, jak go prawidłowo założyć i nosić. Skorzystaj z naszych rad:

1. Ponieważ biustonosz samonośny przyklejamy bezpośrednio do piersi, należy dokładnie osuszyć skórę w tym miejscu. Nie może być ona spocona, wilgotna, posmarowana olejkiem ani balsamem. Nieodpowiednio przygotowana skóra sprawi, że biustonosz odpadnie po 10 - 20 minutach od założenia.

2. Rozciągnij sznurek umieszczony między miseczkami biustonosza, najdalej jak się da tak, żeby nie wysunął się z oczek. Rozszerzone miseczki przyłóż do piersi i dociskaj dłonią przez około minutę. Ważne, aby miseczka od strony pachy, czyli ta szersza część, była dobrze przyklejona, gdyż to miejsce odpowiada za to, czy stanik będzie się dobrze trzymał.

3. Kiedy poczujesz, że klej dobrze trzyma się skóry, ściągnij sznurek, który jest pomiędzy miseczkami stanika. Regulacja pozwala idealnie dopasować go do Twojego biustu i potrzeb.

Jak dbać o biustonosz samonośny?


Bardzo ważną kwestią jest sposób czyszczenia i prania biustonosza samonośnego. Ze względu na warstwę specjalnego kleju, nie wolno tego robić w pralce, ani ręcznie przez pocieranie. Nie oznacza to jednak, że nie da się go uprać.

Jak prać przyklejany biustonosz?

Miseczkę stanika kładziemy na rozłożoną dłoń, polewamy delikatnie płynem do prania lub innym detergentem (można użyć płynu do naczyń), delikatnie przemywamy bez pocierania pod bieżącą wodą i spłukujemy. Tyle wystarczy, aby usunąć zabrudzenia nagromadzone na powierzchni. Tak oczyszczoną miseczkę stanika odkładamy do wyschnięcia. Po wyschnięciu klej odzyskuje swoją pierwotną przyczepność. Jest to jedyny prawidłowy i sprawdzony sposób na pranie biustonosza przyklejanego.

jak prać biustonosz samonośny

Jak często prać biustonosz samonośny ?

Biustonosze samonośne to takie, których miseczki od wewnątrz są pokryte klejem. Jest on mocny i dobrze przykleja się do skóry. Ktoś kiedyś powiedział, że dzisiejsze kleje nowej generacji potrafią skleić pęknięty silnik w samochodzie, więc należy wierzyć, że nasz biust też da radę utrzymać:) W nowym biustonoszu klej jest zabezpieczony grubą folią, która nie pozwala na jego wysuszenie, blokując dostęp powietrza. Jeśli masz taki stanik w swojej garderobie, zwróć uwagę na to, czy folia w każdym miejscu prawidłowo przylega do miseczek. Jeśli nie, klej może stracić swoją przyczepność. Zabezpiecz go po każdym użyciu. Dodatkowo zaleca się trzymanie go w torebce foliowej. Częstotliwość prania biustonosza samonośnego zależy od tego, jak szybko klej straci swoją przyczepność. Zazwyczaj dzieje się to po drugim użyciu, ale może też zdarzyć się już po pierwszym. Będziesz w stanie to ocenić samodzielnie. Po prawidłowym praniu możesz ponownie go użyć. Dobrze zabezpieczony, dłużej Ci posłuży. Pamiętaj jednak, że jest to biustonosz do specjalnego zastosowania i jest raczej tylko na kilka wyjść.

Często jest zadawane pytanie czy stanik samoprzylepny jest jednorazowy? Biustonosz samoprzylepny nie jet jednorazowy. Mozna nosić go wielokrotnie. Jak długo bedziemy go nosić zależy od sposobu prania. Jeśli będziesz prać tak przyklejany biustonosz jak opisujem, to będzi służył długo. 

Ważna porada!

Jeśli planujesz wyjście ze znajomymi w odkrytej kreacji i chcesz założyć do niej biustonosz samonośny, wcześniej sprawdź jego przyczepność oraz to, jak się w nim czujesz. Najpierw przyzwyczaj się nosząc go w domu, żeby uniknąć przykrych niespodzianek.


Ciekawe artykuły o bieliźnie :

Jak kupić stanik przez internet ?
/blog/jak-kupic-stanik-przez-internet

Jak wybielić i prać biały stanik ?
https://bielizna329.pl/jak-prac-bialy-biustonosz

Gdzie kupić dobry stanik ?
https://bielizna329.pl/blog/gdzie-kupic-dobry-stanik

Kalkulator rozmiaru biustonoszy
https://bielizna329.pl/blog/kalkulator-rozmiaru-biustonosza

Dobre Biustonosze!
https://bielizna329.pl/blog/dobre-biustonosze