Oblicz rozmiar biustonosza! 

Kalkulator rozmiarów biustonoszy to szybki i wygodny sposób na obliczenie swojego rozmiaru biustu. Jeśli zaczynasz dobierać rozmiar stanika do biustu, to skorzystaj z internetowego kalkulatora - sprawdź jaki potrzebujesz rozmiar stanika ! Potrzebne będa dwa wymiary :
-obwód pod biustem mierzony ciasno,
-obwód w biuście mierzony luźno.

 


Kalkulator


 

 


Jak się mierzyć ?

Obwód pod biustem.

Obwód pod biustem mierzymy miarą krawiecką w miejscu zaraz pod piersiami. Centymetr miarki należy docisnąć do ciała, ponieważ biustonosz zawsze się rozciąga. Pomiar powinien być wykonany na wydechu, a centymetr powinien znajdować sie poziomo, na tej samej wysokości z przodu i z tyłu.

Obwód w biuście.
Mierząc obwód w biuście najlepiej zrobić to w miękkim lub usztywnianym biustonoszu, który podtrzymuje biust ale go nie powiększa. Aby wynik był dokładny, należy lekko pochylić się do przodu. Piersi trzeba zmierzyć w najszerszym miejscu, w okolicy brodawek. Miara nie może uciskać, powinna luźno przylegać do ciała. 

Ważne!
Kalkulator jest stworzony na bazie obliczeń profesjonalnej brafiterki. Jest dostosowany do biustonoszy dostępnych w naszym sklepie. Sprawdzony i niezawodny. Wyliczony przez kalkulator rozmiar biustu jest punktem wyjściowy do poszukiwań idealnie dopasowanego biustonosza. Należy brać pod uwagę również to że modele biustonoszy są różne i rozmiar podobny tzw siostrzany też będzie dobrze leżał.
W razie wątpliwości zalecam kontakt telefoniczny do obsługi sklepu 791 812 690. Po krótkiej rozmowie wspólnie ustalimy, który będzie najbardziej właściwy.Ciekawostki o rozmiarach stanika :


Jak mierzyć pod biustem?
https://bielizna329.pl/blog/rozmiary-stanika-2


Dobieramy rozmiar biustonosza Porady Strony Zdrowia:
https://stronazdrowia.pl/jak-dobierac-biustonosz-by-byl-wygodny

Rozmiary stanika wg Wikipedii 
https://pl.wikipedia.org/wiki/Biustonosz#Rozmiary,_odmiany_i_konstrukcja