Jak prać biustonosz ?


Każdej z nas zależy na tym, żeby biustonosz służył nam jak najdłużej. Jeśli już dobrze go sobie dobrałyśmy, jest wygodny i dobrze się w nim czujemy to dobrze było by zadbać o to, żeby nam służył jak najdłużej.

Sposób prania biustonosza


Pytanie niby banalne, ale w przypadku biustonosza niezwykle ważne. Zmieniają się czasy, zmieniają się sposoby prania, pralki, płyny, detergenty. My też się zmieniamy i chcemy szybko. Wrzucamy do pralki i już się pierze. Czy tak robić ? Można, ale należy się liczyć z tym że może się zniszczyć. Moja koleżanka kiedyś kupiła sobie biały stanik i po 2 latach widziałam ją w białej bluzce w tym właśnie staniku. Zapytałam, jak ty to robisz ? jak go prałaś, bo to nie możliwe, żeby tak długo był taki ładny i biały ?
Opowiedziała mi jak pierze staniki. Wieczorem namacza stanik w zimnej wodzie w misce z dodatkiem proszku lub płynu i tak stoi 1 dzień. Potem pierze go ręcznie, ale nie w taki sposób, żeby go trzeć w rękach, tylko bierze miękką szczoteczkę do rąk i tą szczoteczką miejsce przy miejscu pierze/ szczotkuje. Potem wiesza na wieszaczkach. I już. Sposób, w jaki to robiła jest podobny do tego, jak kiedyś prały nasze babcie. Wydaje się dla nas ciężki do przyjęcia, bo przecież mamy nowe technologie, pralki, suszarki, płyny itd itp.


Czy biustonosz prać w pralce ?


To zależy. Jeśli jest to biały biustonosz i np usztywniany z push-upem to może mu zaszkodzić pranie w pralce. Często podczas wirowania miseczki się zniekształcają. Można używać specjalnych woreczków do prania bielizny, ale nie przy każdym staniku się sprawdzą. Od siebie dodam, że niektóre push-upy, te zrobione z silikonowym wypełnieniem wewnątrz miseczek wytrzymują pranie w pralce i nie odkształcają się. Też nie wszystkie. Te, które mają miseczki przy dekolcie zakończone na gładko, mają już tendencje do załamywania się właśnie w tym miejscu. W każdym przypadku należy więc ocenić to indywidualnie. Istnieją też teorie, że to tylko szybkość wirowania pralki uszkadza miskę stanika.


Inne sposoby na pranie stanika

- można wskoczyć pod prysznic w biustonoszu, namydlić go, zrobić dużo piany i przeczyścić np gąbką czy szczoteczką.
- Wrzucić do miski, żeby sobie poleżał z dużą ilością piany, np wieczorem a rano powiesić.
- nie używaj gorącej wody do prania staników, zwłaszcza białych.
- dobrze jest używać do prania biustonoszy płynów nie proszków, może być szampon lub jakiś delikatny płyn dla dzieci.
- dobrze jest suszyć stanik w pozycji rozłożonej, np. na ręczniku.

Inne artykuły na Blogu: 

Jak prać stanik push-up?
https://bielizna329.pl/blog/jak-prac-biustonosz-push-up


Kalkulator rozmiaru biustonosza
https://bielizna329.pl/blog/kalkulator-rozmiaru-biustonosza


Dobre biustonosze!
https://bielizna329.pl/blog/dobre-biustonosze