DARMOWA DOSTAWA NA TERENIE ŁODZI !!!
  • Tanie Dobre Biustonosze

image

Tanie Biustonosze Online


image

Tanie Dobre Biustonosze


Tanie dobre biustonosze - staniki. Już nie musisz myśleć gdzie kupić tanie biustonosze ! Sklep Internetowy - Online z bielizną Bielizna329 posiada w sprzedaży tanie staniki Push Up. Push Upy, które fajnie powiększają biusty. Posiadamy Push Upy na rozmiar A, od 70a,  na rozmiar B, C i również na rozmiar D. Push Upy na rozmiar D mają tzw ruloniki, czyli niewielkie podkładki poziome pod biustem, które sprawdzają się przy miękkich piersiach bo fajnie unoszą je do góry. Są lekko inne niż Push Upy na małe piersi. W rozmiarach A i B push up pełni rolę znacznego powiększenia biustu. W rozmiarze D tyko troszkę.  Push Upy w stanikach mamy żelowe i z gąbki. Asortyment Biustonoszy w obecnych czasach jest ogromny. W naszym Sklepie w Łodzi posiadamy duży wybór Staników. Są to tanie staniki, ale bardzo dobrej jakości. Pokrótce je tu opiszę.

 

Biustonosz Bardotka


image

 

Tanio kupisz u nas biustonosze Bardotka - biustonosz samonośny, z odpinanym ramiączkiem przystosowany do noszenia bez ramiączek do wszelkiego rodzaju kreacji z odkrytymi ramionami. Bardotki bywają z Push Upem , wtedy powiększają biust. Krążą od lat opinie że bardotka zbiera biust. Ale to nie prawda. Żeby biust był zebrany musi być podtrzymanie w postaci ramiączek. Jeśli bez ramiączek nosi się bardotkę to biust  nie jest trzymany, ciężarem własnym rozpływa się na boki. Bardotki w naszym sklepie mamy w rozmiarach A, rozmiarach B i C. Rzadko miewamy bardotkę na rozmiar D. Jeśli bywa u nas bardotka na D to jest ona bez Push Upa i ma półmiekką miseczkę.

 

 Biustonosze Usztywniane


image

 

Biustonosze usztywniane to w naszym Sklepie z Bielizną najszerszy asortyment. Usztywniane biustonosze mamy prawie w każdym rozmiarze, od rozmiaru 70a  do rozmiaru E / 100e. Biustonosze usztywniane nie mają Push Upa, czyli tej dodatkowej wkładki powiększającej biust. Są jednolite, równej grubości na całych miseczkach. Najczęściej biustonosz usztywniany jest sklejany na gorąco na specjalnie uformowanej miseczce. Na takich miseczkach potem jest szyty, zdobiony i wykańczany. Posiadamy w sklepie różnorakie staniki usztywniane - koronkowe, koronki łączone z gładkimi materiałami, z haftami, nadrukami itp. W sklepie  Bielizna329 posiadamy bardzo szeroką gamę kolorów biustonoszy usztywnianych. Są kolory klasyczne jak czarny, biały, beżowy, ale i te mniej popularne jak  np. butelkowy zielony.

 

 Biustonosz Mini Gorset


image

Mini gorset to ostatnio bardzo modny fason biustonosza. Producenci prześcigają się w tworzeniu ciągle nowych nowości. Biustonosz gorsetowy to taki stanik, który ma przedłużenie w dół przypominające wyglądem gorset. Koronkowe szerokie zapięcie w staniku to taki znak szczególny biustonosza gorsetowego. Zapięcie bywa na 3 haftki, 4, lub 5 haftek. Taki stanik wygląda ciekawie, bo ozdoba przyciąga wzrok i kusi swoją innością. Doskonale sprawdzi się stanik gorsetowy na randkowe wieczory. Natomiast przy codziennym użytkowaniu może być problem z zapięciem stanika, ponieważ 4 haftki trudniej się zapina - to taka opinia klientek z naszego sklepu. 

 

 Biustonosz Duże Rozmiary


image

Biustonosze Półmiękkie w naszym sklepie to biustonosze z 3 firm : Diorella, Anfen i Lanny Mode. Tylko takie mamy w sprzedaży. Półmiękkie biustonosze u nas w sklepie są w rozmiarach D, i większych. Nie posiadamy staników półmiękkich na rozmiary C i mniejsze. Biustonosze z firmy Diorella sprzedajemy od ok 20 lat i na podstawie naszego doświadczenia stwierdzamy, że są to super dobre biustonosze. Bardzo wytrzymałe jakościowo. Rekordzistka z naszego sklepu nosiła stanik z Diorelli 4 lata i nic się z nim nie stało. A najczęściej przy dużym biuście wychodzą fiszbiny - w Diorelli nie wychodzą druty. Cechą charakterystyczną stanika z firmy Diorella jest to że biustonosz bardzo zbiera biust spod pachy do wewnątrz i podnosi biust do góry. Nawet gdy stanik z Diorelli jest miękki to też mocno podnosi biust do góry- poprostu Diorella TAK MA. Biustonosze z firmy ANFEN są skrajnie inne od biustonoszy z Diorelli. Jakościowo też dobre, ale układaja się zupełnie inaczej. Staniki z Anfena pozwalają żeby biust rozłożył się na boki, tak jak mu wygodnie. Nie podnosi biustu do góry aż tak jak Diorella. Staniki z Firmy Anfen sprawdzą się wtedy gdy chcemy wizualnie zmniejszyć i zamaskować wielkość biustu. I trzeci półmiekki biustonosz w naszym sklepie to od producenta Lanny Mode.

 

Biustonosze Lanny Mode

 

image

 

 

 Biustonosz producenta Lanny Mode to taki nasz Flagowiec roku 2019/2020. Doskonały. pod każdym względem. W naszym rankingu biustonoszy Półmiękkich, Semi Soft, Miękkich i na duży rozmiar biustu jest na pierwszym miejscu. I może się komuś wydawać że gdzieś są lepsze biustonosze, dopóki nie założy na siebie biustonosza z firmy Lanny Mode. "Jaki wygodny, w ogóle się go nie czuje" tak mówią klientki w przymierzalni. Staniki Lanny Mode są szyte z tkanin i gum bardzo przyjaznych dla skóry, przez to są komfortowe w noszeniu. Lanny Mode szyje głównie staniki na duże rozmiary ich jakość jest perfekcyjnie doskonała. Staniki Lanny Mode od Diorelli różnią się tym, że nie wyrzucają biustu  tak mocno do przodu. Trzymają, podnoszą ale w sposób umiarkowany. Zatem jeśli szukasz biustonosza na duży biust warto przyjrzeć się bliżej stanikowi z Lanny Mode.


  Biustonosz Sportowy


image


Posiadamy w sprzedaży biustonosze sportowe, biustonosze sportowe miękkie, biustonosze sportowe bawełniane oraz biustonosze sportowe z push-upem z mocno trzymającymi pod biustem gumami.

Biustonoszy w dzisiejszych czasach jest ogromny wybór. Łódź oferuje wiele sklepów z biustonoszami a producenci prześcigają się w tworzeniu nowych wzorów, ciekawszych, lepszych, w różnych tonacjach kolorystycznych. W naszym sklepie z bielizną w Łodzi podążamy za aktualnymi trendami w modzie bieliźnianej ale także trzymamy się klasycznych fasonów bielizny. Często pojawiają się pytania " JAK DOBRAĆ STANIK???!!!" hym..... i widzę w necie dużo poradników jak dobrać stanik. Ta teoria nie działa w przypadku dobierania stanika. jedyne rozwiązanie to - TRZEBA MIERZYĆ, MIERZYĆ I MIERZYĆ - aż się trafi na "Swojego"  - innej drogi nie ma.

 

  Tanie Biustonosze 


image


Tanie biustonosze to nie znaczy że są złe. Gdzie kupić biustonosze w łodzi ? Biustonosze w naszym Sklepie mają ceny "Bałuckie" niezmiennie niskie od wielu lat, konkurencyjne i przyjazne dla klienta. Przedział cenowy biustonoszy u nas kształtuje się od 25 do 52 zł, biustonosze producenta Lanny Mode na miski E, F, G, H w cenie 52 zł. 

 

Przerabiamy Rozmiary Stanika

 

image


Rozmiary stanika to dwie numeracje, rozmiar miseczki i rozmiar pod biustem. Często się zdarza że mamy dobrze dobraną miseczką a pod biustem stanik jest za mały lub za duży. Oferujem w sklepie uługę przerabiania biustonoszy na mniejszy obwód pod biustem. Dobrze dobrany biustonosz i uśmiech zadowolenia na twarzy klientki jest dla nas priorytetem. Nasi sprzedawcy posiadają dużą wiedzę na temat biustonoszy i służymy profesjonalną pomocą w doborze odpowiedniego fasonu stanika. Bo dobrze dobrany biustonosz jest sprzymierzeńcem kobiety, jest jak przyjaciel ; - trudno go zdobyć, - jest podporą, - wyglądasz z nim lepiej, - dobrze się z nim czujesz - i zawsze jest blisko twojego serca. U nas tak jest :))) Zapraszamy :)))


Rozmiary Biustonoszy


image


Rozmiar biustonosza określany jest za pomocą kombinacji liczb i liter. Liczba oznacza obwód biustonosza, litera określa rozmiar miseczki. Obwód biustonosza dobiera się, mierząc bardzo ciasno i na wydechu obwód klatki piersiowej pod biustem, a następnie zaokrąglając go w dół co najmniej o 5 cm (np. 77 cm do 70 cm). W różnych krajach obwody staników oznaczane są w różny sposób – w numeracji europejskiej kolejne obwody rosną co 5 cm. W krajach takich, jak Wielka Brytania, USA, Francja, Włochy, Australia – stosowane są inne metody oznaczenia obwodów. Wielkość miseczki jest najczęściej zdefiniowana jako różnica pomiędzy: najszerszym obwodem biustu a obwodem pod biustem. Przy obliczaniu wielkości miseczki dla wybranego rozmiaru obwodu biustonosza używa się zazwyczaj następującej tabeli: Różnica obwodów Polska Wielka Brytania do 7 cm AAA (do 6,5 cm) lub AA 9 cm AA 11 cm AA A 13 cm A A (do 11,5 cm) lub B 15 cm B B (do 14 cm) 17 cm C C  (do 16,5 cm) lub D 19 cm D D 21 cm E DD 23 cm F DD (do 21,5 cm) lub E 25 cm G E (do 24 cm) lub F 27 cm H F  (do 26,5 cm) lub FF 29 cm I FF 31 cm J G 33 cm K G (do 31,5 cm) lub GG 35 cm L GG (do 34 cm) lub H 37 cm M H  (do 36,5 cm) lub HH 39 cm N HH 41 cm O J 43 cm P J (do 41,5 cm) lub JJ 45 cm R JJ (do 44 cm) lub K 47 cm S K (do 46,5 cm) Miseczki w biustonoszach produkcji brytyjskiej zwiększają się wraz ze wzrostem obwodu w biuście o cal (2,5 cm), natomiast w biustonoszach produkcji polskiej, czy np. niemieckiej – o 2 cm, stąd między innymi rozbieżności między rozmiarami miseczek europejskich (w tym polskich) i brytyjskich. W USA rozmiary miseczek odpowiadają brytyjskim o tyle, że miseczka zwiększa się o rozmiar wraz ze wzrostem obwodu w biuście o cal, natomiast oznaczenia literowe są inne niż w stanikach brytyjskich. Brytyjskiej miseczce DD odpowiada amerykańska DD (albo E), brytyjskiemu E odpowiada amerykańskie DDD (albo F), większe miseczki nie są już oznaczane wielokrotnością litery D, tylko pojedynczymi literami, czyli brytyjskie F to amerykańskie G, i tak dalej, przy czym w USA miseczki są oznaczane wyłącznie pojedynczymi literami, poza oczywiście wielokrotnością litery D dla kilku rozmiarów. Przyjęta metodologia określania rozmiaru miseczki implikuje fakt, że miseczki biustonoszy o tym samym oznaczeniu literowym, lecz o różnym obwodzie pod biustem mają różną objętość, wzrastającą w miarę wzrostu obwodu. Odwrotnie - biust tej samej wielkości u kobiety szczupłej będzie określony dalszą literą alfabetu (np. 30F) niż u kobiety krępej (38D). Wbrew powszechnemu, błędnemu mniemaniu nie istnieje zatem jeden (określany pojedynczą literą lub cyfrą) uniwersalny rozmiar miseczki klasyfikujący wielkość biustu i rozmiar biustonosza („duża trójka”, „C”).Na rynku spotyka się także sposób klasyfikowania rozmiarów biustonoszy przez adaptację uproszczonego wymiarowania odzieży - S, M, L, XL. Metodologia ta jako niedokładna i nie odnosząca się do proporcji biustu jest w praktyce całkowicie nieprzydatna. Przypisy ; //Wikipedia, tekst udostępniany na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń. //https://pl.wikipedia.org/wiki/Biustonosz 

 

RODZAJE BIUSTONOSZY  wg WIKIPEDIA

Push up

angielskiego „podnosić”, „popychać do góry”, specjalnie wyprofilowany biustonosz podnoszący piersi, które wydają się większe. Może być z ukrytymi kieszonkami w dolnej części miseczki, wypełnionymi miękkim wkładem z materiału lub silikonu. Mimo tego, że mogą deformować piersi, są najczęstszym wyborem kobiet z małym biustem.

Półusztywniany (semi-padded, semi-soft)

Dolna część biustonosza jest usztywniona delikatna pianka, natomiast górna to najczęściej siateczka lub koronka. Temu krojowi często towarzyszy poziomy szew miski. Krój praktycznie niespotykany poza krajami Europy Wschodniej.

Usztywniany (padded)

Cała miseczka jest usztywniona delikatną pianką gorseciarską.

Miękki (soft)

Miseczki skrojone są z materiału, który swobodnie dopasowuje się do biustu. Najczęściej na fiszbinach (underwire)

Bezszwowy (termicznie formowany, t-shirt bra, kopa, moulded)

Miseczki stanowią całość bez widocznych szwów – są wykonane albo z miękkiej i cienkiej, wyprofilowanej gąbki pokrytej tkaniną, albo z elastycznej, uformowanej w anatomiczny kształt specjalnej tkaniny. Biustonosz taki zazwyczaj zakładany jest pod obcisłe ubrania lub koszulki typu T-shirt.

 Longline (półgorset)

Stanik z wydłużoną dolną częścią obwodu, który modeluje sylwetkę pod biustem i zapewnia gładkie plecy. Polecany kobietom z dużym biustem, ponieważ rozkłada jego ciężar na większej powierzchni pleców.

Kroje miseczki

 Biustonosze można także kategoryzować według kroju miseczki. Mamy wtedy do czynienia z różnymi fasonami staników.

Balkonetka

Miska skrojona jest z trzech części. Podnosi i zaokrągla piersi, jednocześnie nadając im naturalny kształt. Dobrze nadaje się do bluzek z okrągłym/kwadratowym dekoltem. Jest to zazwyczaj krój bardzo podobny do half-cupa, i różni się głównie tym, że krawędź miseczki jest skrojona bardziej po skosie, a nie idealnie prostospadle do kręgosłupa.

fiszbinowy mały top zbudowany najczęściej z trójkątów. Bardziej niż top sportowy przypomina prawdziwy biustonosz i nadaje się doskonale dla bardzo drobnych biustów.Warto podkreślić, że biustonosze mogą się charakteryzować przynależnością do kilku różnych kategorii - stanik może być miękkim półgorsetem plunge, albo usztywnianą balkonetką push-up.

DLA CIEKAWSKICH - HISTORIA BIUSTONOSZA - W PIGUŁCE 

Pierwsze biustonosze powstały w starożytnej Grecji. Z uwagi na odczuwaną przez kobiety bolesność piersi podczas uprawiania sportu, w Greckich państwach-miastach w których kobietom wolno bylo uprawiać sport, np w Sparcie, opracowano podtrzymujące piersi opaski zwane apodesmos / noszone pod ubraniem/, strophion / noszone na ubraniu/ oraz ich węższe odpowiedniki będące tylko wąskimi wstążkami wiązanymi wokół piersi. W Europie biustonosze były znane już przynajmniej w xv wieku, w 2008 w czasie badań w zamku Lengberg e Tyrolu odkryto cztery lniane biustonosze. Dwa z nich miały wygląd zbliżony do obecnych staników. W 1889 Francuzka Herminie Cadolle opracowała biustonosz dwuczęściową bieliznę, nazwaną przez nią le bien-etre. Niższa część była gorsetem a wyższa podtrzymywała piersi za pomocą pasków naramiennych. Już w 1905 roku górna część była sprzedawana osobno jako soutien-gorge /podtrzymywacz piersi/ Założona przez Herminie firma Cadolle istnieje do tej pory. Pierwszy współczesny odpowiednik biustonosza został opatentowany w 1910 roku przez Mary Phelps Jacob Rewolucyjną konstrukcją był biustonosz zaprojektowany w 1943 roku przez Howarda Hughesa specjalnie dla Jane Russell do filmu "The Outlaw". Specjalnie wzmocnine miseczki podnosiły i rozdzielały piersi, a sam biustonosz stał się wzorem dla wielu współczesnych modeli. 

 

Plunge

Stanik z niskim mostkiem, zbliżający piersi do siebie. Ma to na celu uzyskanie „dolinki”. Charakteryzuje go też ukośny szew miseczek, które są zazwyczaj bardzo płytkie. Noszony do głębokich dekoltów.

Half-cup

Z ang. „pół miseczki”. Ten krój sięga do połowy piersi, jednocześnie nadając im kształt efektownych półkul. Ten efekt uzyskany zostaje dzięki pionowym szwom, zazwyczaj w liczbie 2 lub 3.

Full-cup

Z ang. „pełna miseczka”. Dość mocno zabudowany, z wysokim mostkiem i poziomym szwem. Zazwyczaj miękki, na fiszbinach.

Strapless (bardotka)

Z ang. „bez ramiączek” (bezramiączkowiec). Bardotka jest szczególnym rodzajem biustonosza który wyróżnia się pewnymi stałymi cechami, takimi jak bardzo niskie zabudowanie miseczki, odsłania górną część biustu i pozioma linia miseczek stanika. Specjalna konstrukcja umożliwia dobre podtrzymanie po odpięciu ramiączek. Miseczki tego biustonosza usztywniane są wkładem gorseciarskim i fiszbinami. Zazwyczaj brzeg wykończony jest silikonowym paskiem uniemożliwiającym przesuwanie się.[17] Nazwa bardotka - pochodzi od nazwiska Brigitte Bardot, której charakterystyczny dekolt był paradoksalnie efektem noszenia biustonosza z ramiączkami.

Bandeau

Swoista opaska na biust. Efekt uzyskany dzięki mostkowi dorównującemu wysokością miseczkom. Jeden z najstarszych krojów biustonoszy, pochodzący jeszcze ze starożytnej Grecji. Istnieją biustonosze bandeau z fiszbinami miseczkami, które pokryte warstwą tkaniny zewnętrznej są niewidoczne.

Sportowy

Miękki, zazwyczaj bez fiszbin i gąbek, podobny do topu, chociaż istnieją także wersje z fiszbinami. Mocno trzyma piersi przy ciele poprzez niewielkie ściśnięcie i spłaszczenie. Idealny do uprawiania sportu.

Biustonosz do karmienia (karmnik, nursing bra, maternity bra)

Specjalna konstrukcja tego biustonosza (odpowiednio odpinane miseczki) umożliwiają karmienie piersią bez konieczności zdejmowania stanika.

Cupless bra (półbiustonosz)

Biustonosz odsłaniający znaczną część piersi (również brodawki), będący elementem bielizny erotycznej. Ze względu na konstrukcje nie zapewnia w codziennym użytkowaniu wystarczającego podtrzymania i kształtowania.

 Braletka (Bralette)od angielskiego bralette, czyli bez  

MEDYCYNA  a  BIUSTONOSZE

 Wbrew często spotykanym mitom noszenie biustonosza nie powoduje raka piersi.Teza głosząca , że kobiety noszące ciasne biustonosze są bardziej narażone na raka została po raz pierwszy opublikowana w 1995 roku w ksiązce "Dressed to Kill" ale nie znajduje potwierdzenia w badaniach naukowych. Źle dobrany, zbyt mały stanik może mieć jednak negatywny wpływ na zdrowie kobiety. Około 70% kobiet noszących nieodpowiednie staniki odczuwa bole piersi czy kręgosłupa, ciasny biustonosz może powodować ucisk na nerwy międzyżebrowe lub nerwy przebiegające w tkance piersi powodując ból a także powodując dolegliwości barkow, ramion, karku, bole głowy i bole pleców. Według niektórych badań naukowych noszenie biustonosza powoduje opadanie piersi. Nowojorski ginekolog Niels Lauersen uważa , że noszenie biustonosza może spowodować atrofię mięśni klatki piersiowej z braku czynności i w związku z tym przyspieszyć opadanie piersi wraz z wiekiem, nie podaje jednak w swoim opracowaniu żadnych badań potwierdzających tę tezę. Inne publikacje oparte na badaniach brytyjskiej badaczki Joanny Scurr zajmującej się biomechaniką piersi, wskazują, że mięśnie klatki piersiowej nie podtrzymują piersi (jedynymi strukturami podtrzymującymi piersi są skóra i tkanka łączna). Opublikowane w 2013 piętnastoletnie badania naukowe wskazują na to, że noszenie biustonoszy powoduje opadanie piersi i jest powiązane z bólem pleców. Z badań wynika, że problem bólu piersi w trakcie uprawiania ćwiczeń fizycznych dotyczy ponad połowy kobiet.

Opracowano na postawie wiedzy dostępnej w Wikipedii