Dlaczego fiszbiny wychodzą ze stanika? 

Jest kilka powodów. Powiem o 3 głównych, dla których fiszbiny wychodzą ze stanika. Pierwsze dwie są dość oczywiste i zapewne o nich wiecie, ale trzeci może was zaskoczyć. Niekiedy przyczyną wychodzenia fiszbin z biustonosza jest kiepska jakość bielizny. Źle uszyty stanik ze słabej jakości materiałów szybko będzie się niszczył. Jak poznać, że stanik jest gorszej jakosći ? Ten gorszej jakości w dotyku będzie sztywny, ja określam tą sztywność- taki papierowy. Ostrość fiszbin będzie wyczuwalna w dotyku. Poza tym wszystkie te najtańsze chińskie staniki są złej jakości, tzw jednorazowe.

Drugim powodem, dla którego druty wychodzą ze stanika jest niewłaściwe pranie go. Wrzucanie bielizny do pralki bez żadnego zabezpieczenia i ustawianie najwyższych obrotów może zniszczyć nawet bardzo porządny biustonosz. Staniki najlepiej jest prać ręcznie, a jeżeli koniecznie chcemy zrobić to w pralce warto zaopatrzyć się w specjalne kule do prania biustonoszy. Chronią one delikatną konstrukcję i umożliwiają bezpieczne pranie.Trzeci powód, o którym niewiele osób wie, to noszenie źle dobranego stanika. Tak! Nosimy zbyt mały rozmiar biustonosza siła, czyli ciężar piersi wymusza na drucie zmianę pozycji. Fiszbina się przesuwa i zaczyna wbijać w materiał, a następnie w nasze ciało. Przy dobrze dobranym biustonoszu siła skierowana jest na środek fiszbiny. Drut się nie przesuwa i nie przebija materiału. Dlatego tak ważny jest dobry dobór biustonosza. Przy zakupie powinnyśmy zwracać uwagę na szerokość rozstawu miseczek biustonosza- musi ona ogarniać całą pierś, wtedy fiszbina nie będzie uciskana ciężarem piersi i nie pęknie tak szybko.


Należy wiec wybierać modele, które pasują do naszej budowy. Stanik trzeba mierzyć ! To tak jak buty trzeba dopasować do stopy, tak stanik trzeba dopasować do piersi. I choć jest to sklep internetowy to zdecydowanie odradzam zakupy bez uprzedniego przymierzenia i sprawdzenia fasonu i rozmiaru stanika. 
Sklep nasz stacjonarnie oferuje fachową pomoc przy dobieraniu stanika. Warto z tego skorzystać, bo wygodny biustonosz to zdrowie i komfort.