Push-up – wszystko co chciałabyś o nim wiedzieć ! 

Jaka jest historia tego typu biustonosza? Jakie ma zalety? Do jakiego biustu będzie najlepszy? Jak go prać? Dowiedz się z naszego kompendium wiedzy na ten temat!Nazwa

Skąd pochodzi nazwa tego modelu? Z angielskiego push up to unosić, stąd od razu wiadomo jakiemu celowi służy noszenie go. Jeśli zatem szukasz bezinwazyjnej metody na powiększenie i uniesienie biustu, sięgnij po biustonosz push-up!

Historia Push Up

Czy push-up to wynalazek współczesnego świata czy może ma już za sobą długą historię? Początki konstrukcji podnoszących i powiększających biust sięgają bardzo daleko, bo aż XIV wieku. Nie przypadkowo użyłyśmy słowa konstrukcja, ponieważ dawne gorsety były właśnie takimi zbrojami, które z jednej strony eksponowały kobiece atuty, a z drugiej bardzo źle wpływały na komfort, a nawet zdrowie. Ta część garderoby wielokrotnie ewoluowała i zmieniała się z upływem czasu oraz wraz z modą i rozwojem technologii. W formie, którą obecnie znamy, biustonosz powstał dopiero w XX wieku, a dokładnie w 1943, kiedy to Howard Hughes skonstruował swój model ze wzmocnionymi miseczkami podnoszącymi i rozdzielającymi piersi. Powstał on dla Jane Russell na potrzeby filmu The Outlaw. Natomiast rozpropagowanie modelu push-up zawdzięczamy Fredericowi Melligerowi, który w 1948 roku stworzył swój fason nazwany Rising Star.
Od tamtej pory powstało wiele odmian tego typu biustonosza, różniących się właściwościami, krojem i materiałami.

Rodzaje push-up

Klasyczny – to biustonosz z usztywnianymi miseczkami, który ma za zadanie zaokrąglić i unieść biust. Do zmiany kształtu piersi wystarczy gąbeczka, którą pokryte są miski takiego biustonosza. Natomiast jeśli zależy Ci na bardziej spektakularnym efekcie, wybierz taki, który ma dodatkową funkcję – wkładki. Wkładki mają obecnie przeróżne kształty i umiejscowienie. Mogą być wykonane z silikonu, gąbki, pianki; są wyjmowane, wbudowane z miseczkę; o kształcie rączki, kwiatu, półksiężyca i wiele innych. Zobacz ich opis tu i tu.

Plunge – jeśli dodatkowo chcesz również zbliżyć dwie piersi do siebie, najlepszym wyborem będzie biustonosz typu plunge, czyli z obniżonym mostkiem (miejscem łączącym miski) i szeroko rozstawionymi ramiączkami. Ten zabieg pięknie zbiera biust i idealnie nadaje się do stylizacji z głębokim dekoltem.

Balkonetka – jeśli kojarzy Ci się z balkonem, to prawidłowe skojarzenie. Właśnie taki jest jej wygląd i cel. To biustonosz z obniżoną linią misek, które są zszyte z 3 części. Dlatego nie znajdziecie balkonetek typu kopa, czyli z termicznie formowanymi miseczkami. Często jest on mylony z bardotką, ale to dwa różne modele. Ikoną balkonetki była Marilyn Monroe.

Bardotka – podstawowa różnica między balkonetką a bardotką, to ramiączka. Bardotka jest stanikiem, który stworzony jest do noszenia go bez ramiączek. Nawet jeśli jakiś model je ma, to zawsze są odpinane. Ich funkcję przejmuje silikon wszyty w obwód stanika. To dzięki niemu biustonosz nie zsuwa się i solidnie podtrzymuje piersi. To bardzo płytki biustonosz z niską, idealnie poziomą linią misek. Dzięki tym cechom można śmiało go nosić w stylizacjach z odkrytymi ramionami. Nie każdy biustonosz da się nosić bez ramiączek, nawet jeśli są odpinane. To właśnie bardotka jest do zadań specjalnych. Jej nazwę zawdzięczamy Brigitte Bardot, która spopularyzowała ten fason.

Gorsety i półgorsety – to biustonosze wydłużone u dołu, modelujące sylwetkę. Nie mają one nic wspólnego z konstrukcjami z poprzednich wieków. Można znaleźć bardzo wygodne i praktyczne gorsety, które pięknie wyeksponują to, co chcesz i zatuszują niedoskonałości. Większość gorsetów i półgorsetów ma miseczki typu push-up.

Puh-up dla kogo?

Skoro push-up podnosi i powiększa optycznie piersi, to czy jest odpowiedni tylko dla Pań z małym biustem? Otóż nie. Idealnie sprawdzi się w stylizacjach z głębokim dekoltem i odkrytymi ramionami, niezależnie od rozmiaru.
Lekka asymetria wielkości piersi jest rzeczą naturalną, jeśli jednak Twoje piersi sporo różnią się od siebie, wybierz push-up, który pozwoli zniwelować tą różnicę.
Z czasem nasz biust traci swoją jędrność, albo jest tak ciężki, że mocno opada w dół. Żeby temu zaradzić, wybierz biustonosz push-up, który go podniesie i zaokrągli.
Pamiętaj, że tak jak miękkie biustonosze nie są stworzone tylko dla Pań z dużym biustem, tak push-up nie jest przeznaczony jedynie dla posiadaczek małych piersi. Wszystko zależy od efektu, jaki chcesz osiągnąć oraz od Twoich osobistych preferencji.

Jak prać stanik push-up?

Na pewno najlepszym sposobem jest pranie ręcznie. Zasada ta dotyczy ogólnie bielizny, gdyż zazwyczaj jest wykonana z delikatnych materiałów i łatwo może ulec zniszczeniu, odbarwieniu lub odkształceniu. Szczególnie narażone są na to biustonosze usztywniane typu push-up. Jednak tempo życia powoduje, że mało która Pani ma czas na pranie ręczne. Dlatego na rynku pojawiły się dwie praktyczne pomoce – woreczek i kula. Pozwalają one zmniejszyć ryzyko zniszczenia bielizny podczas prania w pralce. Więcej na ten temat przeczytasz na naszym blogu tutaj:   https://bielizna329.pl/blog/jak-prac-biustonosz-push-up

Push Up Wady i zalety

Tak jak każdy fason, również push-up ma swoje wady i zalety. To, co dla jednej Pani będzie wadą, dla innej będzie zaletą. Dlatego nie ma uniwersalnego podziału na mocne i słabe strony tego modelu. Należy zatem wymienić jego cechy i każda z Pań może zdecydować czy to coś, czego szuka dla siebie.
Podsumowując, należy podkreślić, że puh-up jest przede wszystkim stworzony do optycznego powiększenia i uniesienia piersi. Nie oznacza to jednak, że jest przeznaczony wyłącznie dla posiadaczek małych biustów. Duże rozmiary również mogą skorzystać z jego podtrzymujących właściwości. Taki stanik, szczególnie w odmianie plunge lub balkonetki, idealnie sprawdzi się w stylizacjach z głębokim dekoltem. Natomiast bardotka pozwoli Ci cieszyć się odkrytymi ramionami, zachowując przy tym piękną linię piersi i komfort noszenia.

A Ty? Znasz już ten typ biustonosza, czy po przeczytaniu tego artykułu masz ochotę dopiero go przetestować? W naszym sklepie znajdziesz mnóstwo modeli push-up w przeróżnych kolorach i rozmiarach. Zapraszamy na zakupy!

Biustonosze Push Up w naszym sklepie :
https://bielizna329.pl/biustonosze-push-up


Zobacz inne ciekawe artykuły :


Jak prać stanik Push up :
https://bielizna329.pl/blog/jak-prac-biustonosz-push-up

Kalkulator rozmiaru biustonosza
https://bielizna329.pl/blog/kalkulator-rozmiaru-biustonosza

Jak wybielić biały stanik 
https://bielizna329.pl/blog/jak-prac-bialy-biustonosz