Biustonosz Szerokie Zapięcie!  

Szerokość zapięcia pod biustem ma ogromne znaczenie w konstrukcji biustonosza. Szerokie zapięcie jest jak fundament, na którym opiera się nasz biust. Jak szerokie są zapięcia, w biustonoszach na małe i na duże biusty? Dla kogo biustonosz z bardzo szerokim zapięciem ?

Szerokość zapięcia w klasycznym biustonoszu

W większości biustonoszy szerokość zapięcia pod biustem jest uśredniona i wynosi ok 6 cm. Takie standardy stosują producenci zarówno w rozmiarach z miseczką A, B, jak i w większych rozmiarach D. Jest to szerokość, która zapewnia optymalny komfort i dobrze trzyma biust.

Jak szerokie zapięcie do dużego biustu?

O ile szerokość zapięcia na 6 cm potrafi dobrze utrzymać biustonosz, to nie dla każdej budowy ciała jest to odpowiednie zapięcie. Przy dużym biuście potrzebne jest większe wsparcie i szersze zapięcie będzie lepiej utrzymywać ciężar dużego biustu. Duże biustonosze z firmy Lanny Mode z rozmiarem miseczki E, F mają zapięcia na szerokość ok 9 cm, a przy rozmiarze miseczek G, H - 11cm. Przy tej szerokości zapięcia boki ciała, w szczególności w miejscu pod pachami są lepiej zebrane, a biustonosz stabilnie trzyma pierś. Dodatkowo w tej okolicy jest umieszczona boczna pionowa fiszbina, która czuwa nad tym, żeby zapięcie się nie rolowało i nie tworzyły się niechciane wałeczki.

Dla kogo biustonosz z szerokim zapięciem?

Nie tylko wielkość biustu jest wyznacznikiem dla szerokiego zapięcia. Ciała nasze mają różną budowę także pod względem miękkości tkanki. Jeśli pod tkanką skórną mamy tłuszczyk, to zapinając biustonosz, pojawi się wgłębienie, tzw. wałeczki. Aby tego uniknąć, należy wybrać biustonosz z szerokim zapięciem.

Bardzo szerokie zapięcie

Bardzo szerokie zapięcie działa głębiej niż ukrywanie boczków. Dobre modele biustonoszy o szerokim zapięciu są stabilne. Szerokość zapięcia jak na zdjęciu poniżej potrafi trzymać w ryzach całą sylwetkę.


biustonosz z szerokim zapięciem

Zgarnia wszystkie fałdki i prostuje kręgosłup do pionu. Prościej wyglądamy, a wszystkie fałdki sa idealnie wygładzone.
Ten biustonosz ma szerokość zapięcia na 14 cm, zapinany jest na 5 haftek. Podwójnie wzmocniony materiałem stosowanym do bielizny wyszczuplającej.

Biustonosze duże rozmiary -> https://bielizna329.pl/biustonosze-duze-rozmiary


Zobacz Inne Ciekawe Artykuły :

Jak kupić stanik przez internet ?
https://bielizna329.pl/blog/jak-kupic-stanik-przez-internet

Idealny Rozmiar Biustu
https://bielizna329.pl/blog/idealne-piersi-fakty-i-mity

Dlaczego fiszbiny wychodzą ?

https://bielizna329.pl/blog/fiszbiny-wychodza-jak-sobie-radzic

Lanny Mode producent biustonoszy 

https://bielizna329.pl//blog/lanny-mode-producent

Jak wybielić biały stanik ?

https://bielizna329.pl/jak-prac-bialy-biustonosz

Dobry stanik ?!
https://bielizna329.pl/blog/dobry-stanik-gdzie-kupic

Kalkulator rozmiaru biustonosza

https://bielizna329.pl/blog/kalkulator-rozmiaru-biustonosza